Убедлив пораз на Струга Трим Лум од Лиепаја, крај на дебитантската евро авантура

by
1 минути читање

Струга ТЛ со 1-1 се врати од Летонија, резултат кој беше поволен, но денеска момците на Захариевски потфрлија.

Фудбалерите на Струга играа внимателно во првото полувреме, Лиепаја доминираше на теренот, а тоа резултираше со нивно водство во 45. минута со гол на Укпа.

Струга тргна кон израмнување, но гостите имаа фуриозен старт на првото полувреме, Додо погоди во 47 и 49 минута за убедлива предност од 3-0.

И покрај високата негатива, Струга ТЛ не се откажа, во 57. минута Скендери даде гол за 3-1.

Но, само пет минути подоцна Биарозкин постигна четврти гол за Лиепаја за конечни 1-4.

Струга до последниот судиски свиреж се бореше да постигне нов гол, но не успеа.

Ова беше крај на деби сезоната во Европа за Струга Трим Лум. 

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани