Трагедија: Голман во Белгија одбрани пенал, па почина на теренот

by
1 минути читање

Голманот на Б тимот на Винкел спорт, Арне Еспел одбранил пенал и колабирал на теренот. Лекарите кои биле на мечот половина час се обидувале да го вратат но не успеале. Бил пренесен во болница каде што била констатирана смрт.

Натпреварот бил прекинат, играчите на двата тима чекале вести од болницата, а кога дознале за смртта на голманот, тагата била огромна.

Во текот на утрешниот ден треба да се направи аутопсија и да се види кои се причините за смртта.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани