Тотнем го победи Манчестер Сити, цел Северен Лондон слави (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Манчестер Сити не го искористи поразот на Арсенал, и тие загубија, беа поразени на гостувањето кај Тотнем со 1-0.

Клучниот момент се случи во 15. минута кога Кејн постигна гол за водство на Тотнем од 1-0, што беше и конечен резултат.

За Кејн ова беше историски гол, 267. во дресот на Тотнем со кој стана најдобар стрелец во историјата на овој клуб.

На оваа победа на Тотнем се радува и Арсенал кој ја задржа предноста над Манчестер Сити и покрај поразот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани