Toшевски најавува добра сезона: Постигна втор хет-трик во пет дена

by Стефан
1 минути читање

Maкедонскиот напаѓач, Давид Тошевски на подготовките по враќањето во Австрија игра во одлична форма и веќе втор натпревар во низа постигнува три гола.

Во подготовките за Австрија Клагефурт Тошевски против нисколигашот Хермагор трипати се запиша во листата на стрелци во победата од 10:1.

За Тошевски ова беше втор хет-трик во само пет дена и така најавува дека во новата сезона ќе игра во добра форма. Претходно три гола постигна и во натпреварот против Трајбах.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани