Тиквеш и Скопје останаа во Прва лига

by
1 минути читање

Воска која со многу контроверзи стигна до второто место и бараж, не успеа да го помине Тиквеш и да стигне до елитниот фудбал.

Кавадарчани покажаа дека се многу поквалитетен тим и не само што победија, туку го растурија својот противник.

Не поминаа ниту 20 минути, а Тиквеш веќе водеше со 2-0 со головите на Спахиу и Ивановски, до крајот на првиот дел Воска намали преку Емини на 2-1.

Во вториот дел Љамчевски зголеми на 3-1, а серијата погодоци ја затвори оној кој ја отвори, Спахиу во 74. минута даде гол за конечни 4-1.

Филип Јаневски е херојот на Скопје, со негови два гола тие ја победија Беласица со 2-1.

Јаневски во 30. минута донесе водство за Скопје од 1-0, а Трајков по седум минути игра во вториот дел израмни на 1-1. На три минути пред крајот на мечот Јаневски даде уште еден гол за победа на тимот од Автокоманда од 2-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани