Тен Хаг за вечерата со Сер Алекс Фергусон: Веднаш ви станува јасно дека Манчестер јунајтед е негов клуб

by
1 минути читање

Во пресрет на двата
важни натпревари оваа недела, реваншот против Барса во Лига Европа и финалето
против Њукасл во Лига Купот, Ерик тен Хаг синоќа беше уловен на вечера со Се
Алекс Фергусон.

„Секогаш уживам
да разговарам со луѓе кои имаат многу знаење и искуство. Тој сака да го
сподели, да помогне, да даде поддршка. Веднаш ви станува јасно дека Манчестер
јунајтед е негов клуб“
– рече Ерик Тен Хан на денешната средба со новинарите.

„Многу е посветен и
сака да види како клубот бележи успеси. Имав одлична вечер, со нетрпение ја
чекам следната средба“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани