Тен Хаг: Ова не е Манчестер јунајтед, ова не смее да се случува

by
1 минути читање

Холандскиот стратег е свесен дека нема оправдување по шокот кој им се случи на Енфилд.

„Не можете да загубите натпревар на ваков начин. Тоа што се случи во второто полувреме е непрофесионално, ова не е Манчестер јунајтед“, вели Тен Хаг.

„Не смее да се случи вакво нешто, треба да зборуваме за ова. Видов 11 индивидуалци кои ги загубија своите глави. Ова не е Манчестер јунајтед“.

„Изненаден сум бидејќи во изминатите недели и месеци овој тим напредуваше и имаше победнички менталитет. Во второто полувреме воопшто немавме победнички менталитет. Не се држевме до планот и не ја извршивме нашата работа. Да, лут сум, дефинитивно“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани