Тен Хаг на продажба ставил 6 играчи за кои Манчестер јунајтед плати околу 240 милиони евра

by
1 минути читање

„Ѓаволите“
минатото лето потрошија преку 200 милиони евра на засилувања, но во јануари Ерик
тен Хаг беше приморан да ги „крпи дупките“ со позајмици.

Со цел да се приберат
пари за нови играчи, Ерик тен Хаг подготвуа мала чистка на Олд Трафор и шест
фудбалери се ставени на продажба.

Нов клуб ќе се
бара за Хари Мегваер, Антони Марсијал, Дони ван де Бек, Скот Мектоминеј, Алекс
Телеш и Ерик Баји.

За ангажман на
овие фудбалери, Манчестер јунајтед изминативе години инвестираше околу 240
милиони евра, но тешко дека сега може да ја поврати целата сума.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани