Шкупи со најсилниот тим, Динамо Загреб без Ристовски

by
0 минути читање

Гоце Седлоски немаше проблеми да го состави најдобриот тим, додека Анте Чачиќ не може да смета на нашиот Стефан Ристовски кој поради ситна повреда е на клупата за резерви.

Аријан Адеми со капитенската лента ќе го почне натпреварот.

Динамо Загреб: Ливаковиќ; Мохарами, Шутало, Периќ, Љубичиќ; Шпикиќ, Мишиќ, Адеми, Иванушец; Дрмиќ, Петковиќ

Шкупи: Наумовски; Брдаровски, Џелил, Маргвелашвили, Шеји; Путита, Фаустин, Алварез; Адетунџи, Данфа, Хамиди

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани