Шкупи и Шкендија ремизираа во дербито, мајсторија на Алварез од слободен удар (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Шкупи и Шкендија
ремизираа со резултат 1-1 во дербито на 17 коло од Првата македонска фудбалска
лига кое се играше денеска, а на Чаир беше доста возбудливо, проследено со
полни трибини.

Први поведоа
гостите со голот на Гури во 71 минута, меѓутоа домаќините со фантастичниот
погодок на Алварез од слободен удар во 88 минута успеаа да израмнат, а со тоа
го поставија и конечниот исход од средбата.

 

Резултати од 17
коло
:

Брегалница –
Работнички 1-2

Скопје – Струга 1-0

Македонија Ѓ.П. –
Академија Пандев 4-1

Пелистер – Борец 1-3

Ренова – Тиквеш 1-1

Шкупи – Шкендија 1-1

 

Табела: Шкупи 39, Академија Пандев 32, Шкендија
31, Ренова 27, Брегалница 26, Македонија Ѓ.П. 24, Струга 23, Работнички 22,
Скопје 20, Тиквеш 15, Борец 12, Пелистер 5.

Фото-вест: FC Shkupi (Facebook)

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани