Шкендија го раскина договорот со Бразилецот, Вагнер

by
1 минути читање

26-годишниот бразилски напаѓач не успеа да се наметне во составот на Шкендија, па тетовскиот клуб му го раскина договорот.

„Шкендија соопштува дека ја заврши соработката со Вагнер Госалвеш. Клубот постигна договор со фудбалерот, да го раскине договорот и да го прекине ангажманот со консензус од двете страни“, пишува во соопштението.

Тој дојде од грузиска Дила во јули, одигра 14 натпревари во Првата лига и европските квалификации. На нив само три пати беше стартер, не постигна ниту гол, ниту запиша асистенција.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани