Скалони е најдобриот тренер за 2022

by
1 минути читање

Скалони ја предводеше Аргентина до светската круна во Катар и поради тоа е прогласен за најдобар тренер за изминатата година.

„Благодарам до сите 26 фудбалери кои ми донесоа слава, на претседателот, на Пабло Аимар, другите во стручниот штаб, кои ми се пријатели веќе десетина години. Најубава работа е кога својот народ ќе го направите среќен, уживав на улиците во Буенос Аирес. Сите игравме за аргентинските навивачи. Оваа фудбалска награда има посебна вредност. Горд сум што бев тренер на една ваква група на фудбалери, без нив ништо немаше да биде возможно“, рече 44-годишниот Скалони.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани