Сезоната за Нејмар заврши, мора на операција (ФОТО)

by
7 минути читање

ПСЖ потврди дека сезоната за Нејмар е завршена. Во наредните денови ќе му биде извршена операција поради која ќе биде отсутен околу 3-4 месеци од групните тренинзи.

Нејмар заработи повреда на зглобот и се очекуваше да се врати по еден месец пауза, но новите вести за него не се добри.

Тој објави и пост на својот инстаграм профил, напиша дека ќе се врати посилен.

View this post on Instagram

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани