Седлоски не се појави на прес-конференцијата, даде само изјава за клупскиот вебсајт

by
1 минути читање

Санта Клара беше голем фаворит во дуелот со Шкупи и победи со 3-0. Со оглед на состојбите и квалитетот во македонското првенство овој пораз не е изненадување, напротив тој е само показател на реалноста.

Па зачудувачки беше тоа што тренерот Гоце Седлоски не се појави на прес-конференцијата по натпреварот. За што се работи ќе покаже времето. Можеби се подготвува нова тренерска смена во Шкупи.

Сепак на клупскиот сајт излезе изјава од Седлоски по мечот.

„Прво сакам да и честитам на Санта Клара, кажав и пред мечот, тие се многу добар тим. Автоголот кој го примивме промении се, но фудбалерите на Санта Клара одиграа добар натпревар. Имаме уште 90 тешки минути пред нас, треба да бидеме професионални и да одиграме максимално до крај“, изјави Седлоски.

Реваншот се игра на 29. јули во Португалија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани