Се истражува местенка во Копа дел Реј, натпревар на кој настапи и нашиот Барди (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ла Лига на мејл
добила анонимна пријава дека натпреварот помеѓу Урикан Мелиља и Леванте во Копа
дел Реј во сезоната 2021/22 бил наместен.

Пријавата веднаш
била проследена до полицијата која отворила истрага и веќе на распит се
повикани шест лица, помеѓу кои и еден поранешен фудбалер на Урикан Мелиља.

Натпреварот, на кој
настапи и нашиот Енис Барди, заврши со убедлива победа на Леванте од 0-8
но „лилјаците“ немаат
никаква врска со местенката.

Софтверот на Ла
Лига не забележал сомнителни облози на овој меч, се верува дека уплатите биле
во нелегални обложувалници.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани