Сампаоли и официјално го презеде кормилото во Аргентина и испрати порака за Меси

by
1 минути читање

Досегашниот
тренер на Севилја, аргентинецот Хорхе Сампаоли и официјално е претставен во нов
селектор на Аргентина, на промоцијата тој истакна дека очекува да го извлече
најдоброто од капитенот Лионел Меси.

Ова е
остварување на мојот осн, секогаш имав огромна желба да го водам тимот на
Аргентина, сакам да ја видам најдобрата верзија на Меси во дресот на Аргентина

истакна Сампаоли на претставувањето, алудирајќи на тоа дека неговите очекувања
од фудбалерот на Барселона се големи.

Сампаоли ќе
дебитира на клупата на Аргентина на мечот против Бразил, кој се игра на 9. Јуни
во Мелбурн, Австралија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани