Роналдо со сабја во рака и традиционална облека го славеше националниот ден на Саудиска Арабија (ФОТО и ВИДЕО)

by
2 минути читање

Кога Кристиајно Роналдо
се пресели во Ал Наср каде ќе заработува околу 200 милиони евра по сезона, на
многумина им беше јасно дека фудбалот не е единствената причина, Португалецот
ќе биде користен за промоција и подобрување на имиџот на Саудиска Арабија.

Синоќа Кристијано
Роналдо заедно со соиграчите се појави на прославата на националниот ден на
Саудиска Арабија.

Напаѓачот беше
облечен во традицонална облека, со сабја во раката позираше покрај шеиците и на
себе имаше големо знаме на Саудиска Арабија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани