Роналдо откри кога и каде ќе ја заврши кариерата, Европа веќе не му е опција

by
1 минути читање

Португалецот вели дека сака да ја заврши кариерата таму каде што е сега, во Ал Насри кога ќе наполни 40 години.

„Сакам да играм уште две-три години и кариерата да ја завршам со наполнети 40 години. Мислам дека тоа би бил вистинскиот момент. Ги урнав сите рекорди во Европа, сега сакам тоа да го направам и тука. Овде сум да играм, победувам и да бидам дел од овој клуб и оваа држава“, изјави Роналдо.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани