Роналдо ја доби првата награда во Саудиска Арабија (ФОТО)

by
1 минути читање

Роналдо беше прогласен за фудбалер на месецот во шампионатот во С. Арабија, откако постигна два хет-трика и учествуваше во последните 10 гола на Ал Наср.

„Среќен сум што ја добив наградата за најдобар фудбалер за февруари. Се надевам дека е прва од многу такви награди. Горд сум што сум дел од Ал Наср“, напиша Роналдо.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани