Роналдо и Португалија добија голем ривал во групата за Мундијалот (ФОТО)

by
1 минути читање

Почна извлекувањето на
групите за Светското првенство во Русија кое се одржува идната година, а веќе
добивме една мега-пресметка.

Португалија како носител
во групата „Б“ за еден од противниците во својата конкуренција го доби тимот на
Шпанија.

Кристиано Роналдо,
најдобриот фудбалер на светот и неговите соиграчи од репрезентацијата ќе се
соочат со нивниот ривал од Пиринеите.

Вака изгледа распоредувањето на групите и нејзините учеснички по првите ждрепки од првите два шешира.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани