Роналдо до Касемиро: Даде еврогол и сега мислиш дека си голем играч (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Касемиро ретко се
запишува во листата на стрелци па многумина останаа зачудено по евроголот кој
тој го постигна во средата на дуелот со Наполи во Лигата на Шампионите.

Атмосферата во
Реал Мадрид е добра, па Кристијано Роналдо реши да се пошегува на сметка на
Бразилецот на денешниот тренинг.

При една партија
шева, Касемиро се обиде итро да ја протне топката помеѓу двајца играч но ЦР7 ја
прочита неговата намера и со насмевка на лицето му рече: „Постигна убав гол и
мислиш дека си голем играч
.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани