Рома со два гола во првите шест минути ги освои трите бода против Емполи (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Емполи на Олимпико отпатува во одлична форма, без пораз во 2023 година, но тимот на Мурињо ја оправда улогата на фаворит и ги освои трите бода.

Резултатот беше отворен уште во втората минута кога по центаршут на Дибала од корнер, Ибањез погоди со глава за 1-0.

Четири минути подоцна иста ситуација, Дибала нафрла од корнер, овојпат Абрахам даде гол и донесе водство од 2-0 што беше и конечен резултат.

Рома со оваа победа се качи на третото место, но ривалите допрва треба да ги играат мечевите од ова коло.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани