Рома го остави Заниоло на списокот за Лига Европа

by
1 минути читање

Но, според „Газета дело Спорт“, Николо Заниоло е на листата од формален карактер бидејќи се води како домашен фудбалер и Рома го оставила за да го запази бројот на такви играчи.

Според весникот Заниоло се уште не е дел од плановите на Рома и нема да се врати на теренот во скоро време.

Новото засилување Диего Љоренте е во составот како и Солбакен и Вајналдум. Нема место за Меди Камара кој беше во составот за групната фаза.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани