Ројс влезе од клупа и ја однесе Борусија Дортмунд во четвртфинале (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Борусија Дортмунд поведе во судиското продолжение од првото полувреме со гол на Емре Џан.

Но, во 64. минута стигна изедначување, домаќините преку Штогер израмнија на 1-1.

Во следната минута во игра влезе Марко Ројс и пет минути подоцна постигна гол за победа на Борусија Дортмунд од 2-1.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани