Ристовски: ФК Вардар, РК Вардар, КК Работнички, ЖРК Кометал… кој е следен? (ФОТО)

by
0 минути читање

РК Вардар беше најголемиот клупски македонски амбасадор во изминатите години, но црвено-црните оваа година се исфрлени од Лигата на шампионите.

ФК Вардар е во втората лига, кошаркарскиот клуб Работнички не е ниту бледа сенка на тоа што беше некогаш, а за Кометал Ѓорче Петров може само да се раскажува како за една убава приказна од веќе далечното минато.

Ристовски ги наброја овие клубови и праша кој е следен?

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани