Реал Мадрид загуби од Мајорка, нов удар за кралскиот клуб во борбата за титулата (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Реал Мадрид кој веќе има пет бода заостанување зад Барселона, направи уште еден голем кикс, кралскиот клуб беше поразен од Мајорка.

Единствениот погодок беше постигнат во 13. минута кога Начо Фернандез со глава си постигна автогол.

Во 59. минута Асенсио промаши пенал, Рајковиќ го одбрани неговиот удар.

Реал Мадрид не најде начин како да го совлада голманот на Мајорка. Барселона има шанса дополнително да ја зголеми предноста на врвот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани