Реакцијата на Путин по првиот гол на Русија (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Русија е домаќин
на Светското првенство во фудбал а тоа е голема чест за било која земја, па
така задоволството кај домаќинот е огромно, но, не само за тамошните љубители
на фудбалот, туку и за високите државни лица.

На трибините од
Лужњики арената во Москва, на отворањето помеѓу Русија и Саудиска Арабија се
најдоа и претседателот на Русија, Владимир Путин, како и принцот од Саудиска
Арабија, Мохамед бин Салман, па камерите ја уловија реакцијата помеѓу обајцата
по првиот гол на домаќинот уште во 12. минута.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани