ПСЖ се прошета во Марсеј, Мбапе се израмни со Кавани, голем јубилеј за Меси (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Натпреварот беше шоу на Мбапе и Меси. Французинот постигна два гола и имаше една асистенција, а Аргентинецот две асистенции и еден гол.

Мбапе на овој меч се израмни со Единсон Кавани кој беше најдобар стрелец во историјата на ПСЖ, и двајцата имаат по 200 голови. Со следниот погодок Французинот ќе испише историја.

За Меси пак ова беше голот број 700 во клупската кариера, 28 има за ПСЖ и 672 за Барселона. Голем јубилеј за Аргентинецот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани