Проблеми за Мурињо пред мечот со Салцбург, Абрахам рече дека е во ред, но сепак нема да може да настапи

by
1 минути читање

По 15 минути игра на вчерашниот меч меѓу Рома и Верона, се повреди Абрахам. Го напушти теренот и замина во болница.

Повредата е околу окото, не е повредено и самото око, но му била направена операција и има шест конци.

На социјалните мрежи тој рече дека е добар, но се прогнозира дека сепак нема да настапи против Салцбург.

Тој дефинитивно ќе го пропушти денешниот тренинг, а утре ќе му бидат направени тестови по кои ќе биде одлучено дали ќе игра или не. Големи се шансите да го пропушти мечот со Салцбург, а би било изненадување ако настапи.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани