Проблеми за Белгија во пресрет на дуелот со Англија

by
2 минути читање

Белгија денес ја
забележа втората победа во групната фаза од Мундијалот откако со убедливи 5-2
го совлада Тунис, а Англија утре со почеток од 14 часот игра против аутсајдерот
Панама, доколку Гордиот Албион дојде до победа, ќе следиме директна пресметка
помеѓу Англија и Белгија во последното коло во битката за првото место во оваа
група.

Сепак, Белгија се
соочува со проблеми во пресрет на дуелот со Гордиот Албион, речиси се
десеткувани ако се земе во предвид дека фантастичното трио Мертенс – Азар –
Лукаку се неизвесни за таа пресметка поради повреди.

Доколку триото не
биде во комбинација за тој натпревар, во тој случај Англичаните ќе имаат
одлична можност да ја искористат шансата да го освојат првото место во оваа
конкуренција.

class="twitter-tweet" data-lang="en">

BREAKING: @RomeluLukaku9,
@hazardeden10
and @dries_mertens14
injury doubts for @BelRedDevils
final Group G game with @England.
#SSN
pic.twitter.com/Y1LNP3mnz1


Sky Sports News (@SkySportsNews) June
23, 2018

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани