Премиерлигаш тргнува по Миовски?

by
1 минути читање

По малиот пост, Миовски повторно се разигра, постигна три од последните четири гола на Абердин, има вкупно 15 голови во шкотската лига оваа сезона со што е трет стрелец.

Наводно, Саутемптон подолго време ги следи настапите на Миовски, дури праќале скаути и во живо да го гледаат.

Претходно се шпекулираше дека францускиот Ремс исто така се интересира за Миовски.

Големи се шансите по крајот на сезоната македонскиот фудбалер да се пресели во поголем клуб.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани