Пораз за Барселона, Алмерија испиша историја (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Барселона одигра лош натпревар на гостувањето кај Алмерија и им дозволи на домаќините да се радуваат на историска победа, првпат над големиот гигант.

Барса имаше шанса да ја зголеми предноста над Реал Мадрид на десет бодови, но наместо тоа таа по ова коло се намали на седум бода.

Клучниот момент се случи во 24. минута кога Туре постигна олдичен погодок за водство на Алемрија од 1-0, кое значеше и победа.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани