Поранешен колумбиски репрезентативец фатен со килограм кокаин во гаќите

by
1 минути читање

Осорио е обвинет за трговија со дрога откако бил фатен како во Шпанија се обидува да пренесе кокаин криејќи го во гаќите.

Поранешниот фудбалер го негира делото, но тешко дека ќе може да објасни зошто кај него бил пронајден килограм кокаин.

На Осорио му се закнува затворска казна до 12 години.

Тој за Колумбија играше на континенталните првенства во 1991 и 1993, како и на Олимписките игри во Барселона 1992. Во клупската кариера го носеше дресот на Атлетико Национал, Санта Фе и Меделин. 

По завршувањето на кариерата, веќе со 29 години водел неколку хотели во околината на Меделин.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани