Полувреме: Интересна битка во Сочи, по еден гол за Русија и Хрватска (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Израмнета борба за полуфиналето на Светското првенство, Хрватите на почетокот имаа повеќе од играта, но Русија прва се радуваше на гол.

Во 31. минута Денис Черишев испали една бомба од далечина, Субашиќ беше немоќен, Русија поведе со 1-0.

Но водството траеше само осум минути, во 39. минута Манџукиќ убаво центрираше до главата на Крмариќ кој реализираше за израмнување на 1-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани