Почина спортскиот новинар Зоран Поповски

by
0 минути читање

Зоран Поповски беше новинар во порталот „Спортманија“, во својата кариера работеше во повеќе медиуми како А1, „Дневник“, „Македонски спорт“, „Спортмедиа“, „Република“, „Екипа“.

Погребот ќе биде извршен утре на градските гробишта Бутел, во 13:00 часот, а телото ќе биде изложено во капелата од 12:00 часот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани