Почина легендарниот француски фудбалер, Жист Фонтен

by
1 минути читање

Рекордот на Фонтен од Светското првенство 1958 година во Шведска кога постигна дури 13 голови, засега е ненадминлив.

Колку е недостижна таа бројка говори фактот што тој со само еден одигран Мундијал, е на четвртото место на вечната листа на стрелци на Светските првенства. Толку голови има и Лео Меси, но од пет СП.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани