По мечот со Верона, Мурињо ги собра сите фудбалери и стручниот штаб и на теренот одржа говор (ФОТО)

by
1 минути читање

По крајот на мечот, Мурињо ги викна сите фудбалери на Рома и членовите на стручниот штаб и им одржа мотивационен говор додека сите беа гушнати.

Ова е исклучително важен дел од сезоната за Рома и Португалецот сака да го држи својот тим мотивиран и да дишат како едно.

Во четврток Рома го пречекува Салцбург во реваншот од Лига Европа. Австрискиот тим го доби првиот меч со 1-0, но тимот на Мурињо беше подобар противник на тој натпревар.

Победата над Верона ќе влијае на самодовербата на Рома пред дуелот со Салцбург, а Мурињо со овој говор сака само да го појача тоа чувство на важност на овој дуел.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани