Пеп вели дека Фоден е клучен играч на Сити, дијамант, а ретко го игра

by
1 минути читање

Поради тоа Гвардиола беше запрашан за иднината на Фоден, тој не се сложи со мислењето на новинарите.

„Ако преферирате да кажам дека сум ја загубил довербата во Фил, заборавете на тоа. Тој е клучен играч за нас, тој е сакано момче. Фоден е нашиот дијамант“, вели Пеп Гвардиола.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани