Официјално: Тотенхем го комплетираше трансферот на Лукас Мура

by
0 минути читање

Во последниот ден од преодниот рок Тотенхем го комплетираше ангажманот на бразилскиот играч од ПСЖ, Лукас Мура.

„Среќни сме што можеме да го потврдиме трансферот на Лукас Мура од ПСЖ. Офанзивниот фудбалер од средниот ред потпиша договор со клубот до 2023 година и ќе го носи дресот со број 27“, стои во соопштението на Тотенхем.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани