Официјално: Тијаго Силва стави потпис на нов договор со Челси

by
1 минути читање

Челси потврди дека потпишале нов едногодишен договор со Тијаго Силва.

“Пресреќен сум што ја продолжувам мојата кариера со сините. Кога го потпишав мојот прв договор тука, тоа беше само за една година. Сега веќе сум во четвртата! Не можев ни да го замислам тоа, но навистина многу посебен момент за мене е што потпишав и останувам во Челси“, изјави Бразилецот по потпишувањето на договорот. 

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани