Официјално: Лидс има нов тренер

by
1 минути читање

„Лидс со задоволство може да соопшти дека се договори со Хави Гарсија да биде главен тренер на првиот тим“, стои во соопштението на Лидс.

Хави Гарсија во својата тренерска кариера претежно водел шпански тимови, но има и еден англиски, во 2018-2019 бил тренер на Ватфорд.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани