Официјално: Франк де Бур е нов тренер на Кристал Палас

by
0 минути читање

Холандската фудбалска легенда во Кристал Палас доаѓа на местото од Сем Алардајс кој го замина клубот откако му обезбеди опстанок.

„Целта е да бидеме солидни во Премиерлигата, а не да стравуваме за опстанок. Тоа е нашата основна цел, а доколку направиме нешто повеќе, ќе биде убаво“ – изјави Де Бур.

Де Бур од 2010 до 2016 беше тренер на Ајакс со кој го освои холандското првенство четири пати по ред, а потоа имаше неславна авантура во Интер која траеше само 85 дена.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани