Одново загриженост во светот на фудбалот, случајот со Адама Траоре отвори нови полемики (ВИДЕО)

by
2 минути читање

Одново
загрижувачки сцени на фудбалските терени откако фудбалерот на Шериф Тираспол,
Адама Траоре падна на теренот држејќи се во пределот кај градите со своите
раце.

Загрижувачки сцени на Островот, фудбалер на Шефилд Јунајтед падна како покосен на теренот

За среќа Траоре
остана при свест, а медицинскиот тим веднаш му пружи лекарска помош, но
последниот случај со интернационалецот од Мали и соиграч на нашиот Бобан
Николов предизвика нови низа полемики околу ваквите зачестени случаи.

Трагедија: Млад бразилски фудбалер почина во сон од срцев удар

Случајот со 26
годишниот Траоре доаѓа по срцевиот напад кој го доживеа Кристијан Ериксен за
време на Европското првенство, како и проблемите со дишење со кои Серхио Агуеро
се здоби за време на натпревар, а проблеми имаше и фудбалерот на Шефилд
Јунајтед, Џон Флек.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани