Обамејанг и неговите соиграчи отруени со сок од портокал?

by
1 минути читање

Африканските квалификации за Светското првенство се полни со скандали, еден од нив доаѓа и од Габон.

Мароко со 3-0 го победи Габон и го исфрли од можноста да се пласира на Светското првенство. Но првата ѕвезда на оваа репрезентација тврди дека тој и неговите соиграчи биле отруени пред почетокот на мечот.

„Пола тим и стручниот штаб почувствуваа стомачни мачинини пред натпреварот со Мароко. Можеби е од сокот од портокал кој го пиевме утрото“ – изјави Обамејанг.

Тој твит ги разбесни Мароканците па Мехди Бенатија му одговори велејќи дека сокот бил одличен и да провери да не е чај во прашање можеби.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани