Нови критики за Роналдо: Беше опседнат со своето минато… погледнете што прави Рашфорд сега

by
1 минути читање

Кон финишот на
минатата година, Манчестер јунајтед ја прекина соработката со Кристијано
Роналдо, бомбастичното интервју на Португалецот со Пирс Морган ја прели чашата.

Формата на
„ѓаволите“ по разделбата со ЦР7 е во нагорна линија, најголем бенефит има
Маркус Рашфорд, кој постигна 8 гола на 9 натпревари во Премиерлигата.

„Кристијано беше
опседнат со своето минато, повеќе беше заинтересиран за сопственатa слава отколку
за успехот на тимот“
– вели поранешниот фудбалер Гарт Крукс.

„Мислам дека не е
случајно тоа што резултатите на Манчестер јунајтед постојано се подобруваат
откако Кристијано Роналдо си замина. Во нагорна линија е и формата на одредени
играчи“.

„Рашфорд повеќе
не треба да биде втора виолина на фудбаер кој очајно се држи за поранешните
славни денови“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани