Нов пораз на Работнички, Струга си замина со трите бода од Скопје!

by
1 минути читање

Работнички беше подобар во првото полувреме, но иницијативата и шансите кои ги создаде не успеа да ги претвори во гол.

По само седум минути игра во второто полувреме Радески постигна убав гол за водство на Струга од 1-0.

Во 69. минута Влатко Стојановски со волеј изедначи на 1-1, но во следната акција Влајковиќ реализираше и ја врати предноста на Струга, 1-2 беше конечниот резултат.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани