Никој не може со Пеп, за 250 меча во Премиерлигата има убедливо најмногу победи!

by
1 минути читање

И ако некој сѐ уште има сомнение во квалитетот на Пеп, дури и додека стои надвиснат проблемот со измамите со финансискиот фер-плеј од страна на „грашаните“, бројките не лажат. За 250 меча досега во Премиерлигата има убедливо најмногу победи – 184.

Ако се погледне колку победи во првите 250 меча имале останатите тренерски мајстори, Пеп е убедлив и никој не е како него. Јирген Клоп стигна до 160 победи, Жозе Мурињо до 158, а најголемиот сер Алекс Фергусон со 152, додека легендарниот Арсен Венгер до 148 триумфи во првите 250 мечеви на клупите на своите тимови што ги воделе во кариерата.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани