Неверојатен меч, историско понижување на Манчестер јунајтед од Ливерпул (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ливерпул дојде до највисоката победа над Манчестер јунајтед во својата историја, тимот на Ерик Тен Хаг доживеа жесток шамар.

Момците на Ливерпул везеа на теренот, особено во второто полувреме во кое дадоа шест од седумте голови.

По два гола дадоа Гакпо, Нуњез и Салах, еднаш победи Боби Фирмино за кого ова беше последно дерби против Манчестер јунајтед.

Ова е победа која сигурно ќе му даде голема самодоверба на тимот на Ливерпул, а останува да видиме Манчестер јунајтед како ќе се опорави од овој шок.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани