Несторовски на клупа, Ангеловоски тргнува со Пандев и Трајковски во нападот против Лихтенштајн

by
0 минути читање

Ангеловски се одлучи за формација 4-4-2, во која Димитриевски е на голот, централни дефанзивци се Муслиу и Ристевски, а бекови остануваат Ристовски и Алиоски.

Во средниот ред се Спировскки и Барди, а на крилните позиции ќе играат Радески и Елмас, во нападот се Пандев и Трајковски.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани