Немили сцени во Москва, тепачка меѓу фановите на Полска и Сенегал (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Вчера во Москва на „Откритие арена“, Сенегал со 2-1 ја победи Полска, а дуел немале само фудбалерите туку и фановите некаде во главниот град на Русија.

Во некој локал полски и сенегалски навивачи имале жесток судир од кој излезе и видео.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани